O lese na internetu

Aktuality o lese na portálech s tématikou les a dřevo

01J16_7600.jpg

Internet je plný zajímavých informací o lese, o dřevě a o přírodě obecně.

Nejenom v zimním období si brouzdáním na internetu na své přijdou děti i dospělí, laici i odborníci a vůbec každý, kdo se o les zajímá.

Jeden z partnerů projektu „LesWeb“, Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs na Labem, zkráceně ÚHÚL, je zřizovatelem portálu Lesní pedagogika. Lesní pedagogika je určena pro školní kolektivy od mateřských po střední školy, rodičům s dětmi, dospělým, seniorům i skupinám se specifickými vzdělávacími potřebami. Bližší podrobnosti najdete na těchto stránkách v sekci "Lesy pro děti" 

Namátkově vybíráme například další portál Mezi stromy, který provozuje Nadace dřevo pro život a doporučujeme navštívit i stránky Info o lese jejichž zřizovatelem je společnost Lesoškolky Řečany nad Labem.

Vzdělávací centrum TEREZA provozuje s podporou ministerstev školství, životního prostředí a zemědělství portál Les ve škole Jedná se o dlouhodobý mezinárodní program, který motivuje učitele, aby se svými žáky chodili ve výuce ven a umožnili jim učit se „o lese v lese“.

Další zajímavé odkazy, např. Les aktuálně  provozuje Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti nebo stránky pro děti „Vojenské lesy a statky dětem“ nebo web České lesnické společnosti s odborným zaměřením.

Interaktivní hru o lese Lesária  provozuje FSC, což je nevládní nezisková organizace Forest Stewardship Council, která podporuje ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Podobně zaměřená je organizace  PEFC Česká republika , která je součástí mezinárodní organizace PEFC Intenational .

Doporučujeme navštívit i webové stránky o naučných stezkách a přírodě v Brně a okolí na portálu GOtoBrno.

 

Foto: Jiří Březina