Africký mor prasat

situace kolem afrického moru prasat se dynamicky vyvíjí

P8020002.JPG

aktualizace 21. 8. 2017

Odborný myslivecký časopis Svět myslivosti ze společnosti Lesnická práce, s. r. o., spustil ve spolupráci s dalšími subjekty nový webový portál Africkymorprasat.cz. Ten vznikl jako reakce na výskyt této závažné choroby v České republice. Záměrem tvůrců portálu je přinášet na jednom místě aktuální a komplexní informace o chorobě, která se u nás dosud nevyskytovala a představuje velkou hrozbu pro chovy domácích prasat a volně žijící populace prasete divokého.

Na webu budou publikovány aktuální informace o šíření nákazy, pokyny pro uživatele honiteb či odborné články, názorové příspěvky a zkušenosti uživatelů honiteb ze zasažených lokalit.

„Situace kolem afrického moru prasat v České republice se dynamicky vyvíjí a mění a jako měsíčník nejsme schopni publikovat aktuální informace o dané problematice, pouze souhrny toho, co se stalo. I proto jsme se rozhodli jít cestou vytvoření specializovaného webu, jehož návštěvníci budou moci najít vše na jednom místě, tedy jak zprávy nejnovější, jako jsou informace Státní veterinární správy, tak třeba odborné články, které byly na téma afrického moru prasat publikovány," říká šéfredaktor časopisu Svět myslivosti David Vaca.

Portál africkymorprasat.cz přináší aktuální a komplexní informace o problematice afrického moru prasat. Je optimalizován pro běžné prohlížeče a je plně použitelný i na mobilních zařízeních. Do budoucna je plánováno jeho rozšíření o lokalizační aplikaci a další funkcionality.

 

Zdroj: silvarium.cz podle TZ Svět myslivosti, redakce

 

Poznámka OVLHZ MMB:

Oblast Příměstských lesů v Brně nespadá (prozatím) do "zamořené oblasti" ani do "oblasti s intenzivním odlovem" a platí pro ni nařízení Státní veterinární správy určené pro „zbytkové“ území České republiky. Znamená to, že uživatelé honiteb mají nařízeno lovit intenzivně celoročně prase divoké bez ohledu na věkovou kategorii a pohlaví a mohou při tom využít i některé doposud zakázané způsoby lovu.

Na území města Brna, jsou dvě honitby, které patří do "oblasti s intenzivním odlovem". Jsou to honitba Tuřany a honitba Chrlice a obě jsou honitby polní.  viz mapová aplikace na  africkymorprasat.cz/mapy 

další podrobnosti a informace na africkymorprasat.cz

a příspěvek na agris.cz  a ještě jeden na agris.cz

 

Ilustrační foto: archiv OVLHZ MMB