Národní výstava myslivosti 2017

Druhý ročník Národní výstavy myslivosti je součástí nového komplexu veletrhů

IMG_4047 lesweb2.jpg

Národní výstava myslivosti se v roce 2017 bude konat ve dnech 11. až 14. května společně s Veletrhem udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO, Národní výstavou hospodářských zvířat a Veletrhem pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH.

Myslivost a lovectví má u nás dlouhou historii a tato tradice přetrvává až do současnosti.

V rámci Národní výstavy myslivosti je prezentován vývoj myslivosti, chovu a lovu zvěře, ochrany zvěře a jejího životního prostředí. Národní výstava myslivosti představuje odborné i široké veřejnosti bohatou přehlídku mysliveckých a loveckých potřeb včetně výstavy loveckých trofejí, a to jak z českých, tak i zahraničních honiteb, doprovázená výstavou mysliveckých uniforem. Její součástí je také expozice loveckých zbraní, střeliva a optických systémů. Výstavu doplňuje lesnická pedagogika s důrazem na edukaci dětí ve vztahu k přírodě. V návaznosti na veletrh NATUR EXPO BRNO bude myslivost prezentována jako jeden z prvků podílející se na péči o krajinu a zvěř. Součástí doprovodného programu bude tradiční prezentace sokolnictví, trubači, kynologové, výstava trofejí nebo expozice obrazů s mysliveckou tématikou. Nebudou chybět ani odborné přednášky a semináře na aktuální témata související s myslivostí.

Doprovodný program podrobně naleznete zde

Zajímavý jistě bude i veletrh udržitelného života v krajině  NATUR EXPO BRNO určený pro zemědělce, lesníky, myslivce a veřejnost se zájmem o ekologii a hospodaření s vodou. 

 

Fotogalerie z Národní výstavy myslivosti 2015 je ke zhlédnutí zde

O prvním ročníku výstavy se více dočtete zde

Převzato a kráceno ze stránek BVV Veletrhy Brno

foto: archiv OVLHZ MMB

 

loga výstav: BVV