KOUZLO LESA

Nová kampaň SVOL „Kouzlo lesa“ alarmuje veřejnost

foto KL.jpg

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) zahajuje kampaň „Kouzlo lesa – pro příští generace“. České lesy sužuje dlouhodobé sucho a kůrovcová kalamita. Bez lesů nebude voda a bez vody nebude les, tak jednoduché to je. Můžeme přijít až o milion hektarů lesů. Vlastníci lesů potřebují urychlenou finanční, odbytovou a legislativní pomoc od státu, aby katastrofu odvrátili, ale vláda mlčí.

Kampaň navazuje na petici SVOL „Zdravé a prosperující lesy pro příští generace“, kterou podepsalo vloni na podzim více než šestnáct tisíc lidí. „Hlavním komunikačním kanálem budou on-line media a sociální sítě, abychom oslovili co největší množství lidí, upozornili je na alarmující fakta a vyzvali je k pomoci vlastníkům lesů,“ upřesňuje tajemnice SVOL Marie Růžková s tím, že kampaň byla spuštěna 10. června a potrvá do konce měsíce října.

Symbolicky již 5. června, který je zároveň Světovým dnem životního prostředí a Mezinárodním dnem ptačího zpěvu, byl spuštěn nový web       www.kouzlolesa.cz.

„Myslím, že mnoho lidí bude letos během dovolené šokováno tím, že místo svého oblíbeného lesa najdou holiny nebo uschlé souše,“ říká předseda sdružení František Kučera s tím, že jen za loňský rok vznikly po celé republice holiny v rozsahu hlavního města Prahy nebo tisícovky fotbalových hřišť a prognózy pro rok 2019 jsou ještě dramatičtější. „Je potřeba, aby nám každý, komu leží osud lesů na srdci, pomohl. Aby se lidé začali svých politiků ptát, co pro záchranu lesů dělají.“

Kromě článků mapujících situaci v lesích návštěvníci na tomto webu najdou články o práci lesníků, tipy na výlety do lesů (které ještě existují), rozhovory s vlastníky lesů, ale i známými osobnostmi, aktuální vývoj houbařské sezóny, tipy na DIY výrobky z lesních materiálů, recepty apod.

 

 

Zdroj: Sdružení vlastníků obecních lesů

Foto: Lesy města Brna, a.s.